/ in آموزش / by

روش هایی برای جلوگیری از ثبت نام اسپم ها

سیستم مدیریت محتوای وردپرس یک سیستم بی نقص نیست و حتما مشکلاتی دارد ، مثلا  یکی از نقوص عدم توانایی در جلوگیری از ثبت نام اسپم ها می باشد و این موضوع می تواند بسیار مهم باشد .البته برای رفع مشکلات این سیستم مدیریت محتوا یعنی وردپرس افزونه های و قطعه کدهایی وجود دارد.

روش هایی برای جلوگیری از ثبت نام اسپم ها

دو روش برای جلوگیری از ثبت نام اسپمرها معرفی می کنیم تا شما یکی از ان ها را به دلخواه انتخاب نمایید:

روش اول : با استفاده از افزونه وردپرس Stop Spammers Spam Prevention
Stop Spammers  یکی از قدرتمندترین افزونه های وردپرس برای جلوگیری از عضویت اسپمرها در وب سایت وردپرس می باشد زیرا این افزونه از هر گونه فعالیت اسپم ها در بخش عضو گیری وب سایت شما و هم چنین ثبت نام انها جلوگیری می کند . ابتدا لازم است که این افزونه وردپرس را دریافت کنید و در وب سایت خود نصب نمایید.

افزونه را دانلود کردید و در وب سایت خود نصب نمودید ، باید ان را فعال سازید تا بتوانید به تنظیماتش دسترسی داشته باشید ، با فعال سازی افزونه وردپرس می توانید در پنل مدیریتی خود گزینه ی Stop Spammers رو مشاهده نمایید این گزینه دارای زیر منوهای بسیاری می باشد که به زیر منوی Protection options بروید حال با تنظیماتی در این صفحه روبرو می شوید که این تنظیمات پیش فرض برای بیشتر وب سایت ها به خوبی عمل می کند ولی اگر نگران هستید که کاربران واقعی شما نتوانند ثبت نام کنند می توانید در تنظیمات این صفحه چند مورد از گزینه ها رو غیر فعال نمایید و پس از انجام تغییرات ، حتما انها را ذخیره نمایید .

استفاده از HTTP Referrer و درخواست های هدر ؛ دو مورد از تکنیک هایی که این افزونه برای جلوگیری از ثبت نام اسپم ها و همچنین برای شناسایی کاربران واقعی استفاده می کند . حال ممکن است این مشکل پیش بیایید که این افزونه حتی شما را از محیط مدیریت خود خارج کند ، باید در این زمان به هاست خود مراجعه نمایید و وارد File Manager شوید نام فایل این افزونه را باید تغییر دهید یعنی از نام stop-spammer-registrations.php به stop-spammer-registrations.locked عوض کنید و اگر نمی دانید که چطور می توانید نام این افزونه را تغییر بدهید ، ابتدا به File Manager بروید وسپس پوشه ای را که وردپرس را نصب کرده اید انتخاب نمایید و روی دکمه ی Go کلیک نمایید و سپس به wp-content بروید و پوشه Plugins را انتخاب نمایید و سپس در این پوشه فایل stop-spammer-registrations.php را پیدا کرده نام آن را به stop-spammer-registrations.locked تغییر بدهید .

روش دوم : استفاده از افزونه وردپرس Sucuri Security
Sucuri  یک سرویس مانیتورینگ امنیتی برای وب سایت ورپرس می باشد و بسیار حرفه ای و مورد استفاده نیز هست و می توانید با استفاده از افزونه از دسترسی و عضویت هکرها و اسپمرها جلوگیری نمایید . فقط کافیه که شما این افزونه را دانلود کنید و در وب سایت خود نصب نمایید و می توانید تنظیمات ان را هم تغییر بدهید برای دریافت افزونه مورد نظر به لینک زیر مراجعه نمایید :

 

Post preview

ورد پرس چیست؟

,vnبه زبان ساده : وردپرس، یک سیستم سایت ساز و پکیج راه انداز وب سایت و وبلاگ (از هر نوع…

برای سایت سیستم تیکت راه اندازی کنید

این آموزش در مورد یک افزونه به نام responsive-ticket-system سیستم تیکت می باشد.این سیستم تیکت این اجازه را به میدهد…