/ in آموزش / by
Last modified on:

بهینه سازی وب سایت

طراحی  و ساخت سایت استانداردی که ما را به اهداف برنامه ریزی شده مان نزدیک کند، نیازمند توانایی بالا و دانش فنی می باشد. طراحی یک سایت باید بتواند کاربر را جذب خود کند. علاوه بر آن طراحی سایت باید طوری باشد که در نگاه اول به نوع شرکت و هدف آن دسترسی یافت. پس باید با نحوه بهینه سازی وب سایت آشنا شوید.

بهینه سازی وب سایت در طراحی

می توان گفت که سرعت لود شدن صفحات وب از مهمترین نکات در طراحی وب سایت می باشد زیرا اگر حجم صفحات بالا باشد زمان بیشتری برای کامل لود شدن صرف می شود در نتیجه امکان ترک سایت شما بالا می رود، از این رو ما باید از روش هایی استفاده کنیم که حجم صفحات را پایین بیاوریم.

همان طور که می دانید روز به روز به تعداد کاربرانی که به فضای مجازی دسترسی پیدا می کنند افزوده می شود و برای جلب نظر آنها باید بدانیم بهینه سازی وب سایت را جظور انجام بدیم.

گذشته از آن، تعدادی زیادی از این افراد با تلفن های همراه از این وب سایت ها بازدید می کنند بنابراین در صورت حجم کم صفحات کاربران بیشتری از وب سایت شما بازدید خواهند کرد و به دنبال آن رضایت از سایت شما افزایش پیدا خواهد کرد.

از عوامل مهم و تاثیر گذار در کم حجم کردن و بهینه سازی وب سایت انتخاب عکس هایی با حجم کم می باشد. بدین منظور بهتر است از فرمت هایی غیر از JPEG استفاده کنیم. علاوه بر این تکه ای از تصویر با تعدادی رنگ در فرمت JPEG حجم کمتری را نسبت به GIF خواهد گرفت و برعکس. برای آنکه تصویری را در چندین صفحه داشته باشید و آن را پی در پی تکرار نکنید می توانید عکس ها را برش دهید و در قسمت های مختلف آن را تکرار نکنید.

همچنین استفاده از تعداد فایل های زیاد CSS و جاوا علاوه بر کند کردن سرعت سایت در بعضی موارد حتی باعث فشار آوردن به سرور می شود بنابراین سعی کنید به طور معقولانه از CSS و فایل های JV استفاده کنید.

Post preview

تفاوت پورتال و سایت و وبلاگ چیست؟

اینترنت امکانات و ابزارهای متعددی را به منظور ارائه خدمات و سرویس ها در اختیار علاقه مندان قرار می دهد.…

انتخاب رنگ سایت به چه عواملی بستگی دارد؟

انتخاب رنگ سایت به همان میزانی اهمیت دارد که انتخاب گرافیک و مطالب برای سایت مهم می باشند. این مقاله…