/ in آموزش / by

انتخاب مرورگر مناسب

از آنجایی که امروزه خیلی از افراد ساعات زیادی را در اینترنت می گذرانند، انتخاب مرورگر مناسب برای هر شخص از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. در حقیقت مرورگرها به عنوان اولین راه برای دسترسی به دنیای اینترنت و بازکردن وب سایت ها شناخته می شود. از این رو انتخاب یک مرورگر مناسب این امکان را به شما می دهد که در زمان خود صرفه جویی کنید.

انتخاب مرورگر مناسب شخصی

در حال حاضر 5 مرورگر در سطح وب وجود دارد که بیش از 90% کاربران را به خود اختصاص دادند و هر کدام از این مرورگرها یک ویژگی منحصر به فرد دارد که در ادامه به معرفی مختصری از هر کدام برای انتخاب مرورگر مناسب می پردازیم.

  • Opera مرورگر اپرا
  • Safariمرورگر سافاری
  • Chromeمرورگر گوگل کروم
  • Mozilla Fire Foxمروگر موزیلا فایرفاکس
  • Microsoft Edgeماکروسافت ادج

Opera مرورگر اپرا

اپرا یکی از قدیمی ترین مرورگرهاست، این مرورگر انتخاب مناسبی برای افرادی از که نیاز به یک محیط خلاقانه دارند زیرا نوع طراحی و رابط کاری این مروگر بسیار زیبا و خلاقانه است. ما پیشنهاد می کنیم که کارمندان اداری از این مروگر استفاده کنند تا هر از گاهی از فضای کاری خود فاصله بگیرند و فکرشان آزاد شود. بزرگترین مزیت این مرورگر، سرعت بالای آن است. اپرا با فشرده سازی صفحات و تصاویر به میزان ۲ ، ۳ یا ۴ برابر سرعت دانلود و بارگزاری صفحات را افزایش می دهد، البته یک ویژگی منحصر به فرد دیگر در اپرا برای افزایش سرعت این است که این مرورگر ابتدا متن ها و چیز های سبک در وب سایت را بارگزاری میکند و سپس به بارگزاری سایر محتویات سایت می پردازد.

Safari مرورگر سافاری

سافاری مرورگر پیش فرض شرکت اپل است، این مرورگر به صورت پیش فرض مرورگر کامپیوترها آی مک، آیفون و آی پد است. از نظر بسیاری از کاربران، این مرورگر از سرعت بالا و امنیت زیادی برخوردار است. البته این مرورگر عاری از نقص نیست. برای مثال هماهنگ نبودن بعضی از سایت های ایرانی سازمانی با این مرورگر از نقاط ضعف آن محسوب می شود و نمیتوانید از Safari برای باز کردن آن ها استفاده کنید.

Chrome مرورگر گوگل کروم

گوگل کروم مروگر شرکت گوگل است . ویژگی بارز این مرورگر خاصیت Sync شدن اطلاعات آن با اکانت Gmail شماست، همچنین این مروگر رابطه بسیار خوبی با Google Search دارد. تمرکز این مرورگر روی سرعت و بازدهی بالا در بارگذاری صفحات وب است. مرورگر Google Chrome سریعتر از رقبای خود بروز رسانی می شود جدای از آنکه دارای به ‌روزرسانی خودکار نیز هست تا اطمینان حاصل کند که شما دارای جدیدترین راه ‌حل‌های امنیتی و موارد بسیار دیگر هستید. این مرورگر بسیار کم حجم، بدون هرگونه برنامه زائد و بسیار ساده است.

Mozilla Fire Fox مرورگر موزیلا فایرفاکس

اگر اهل وبگردی و به دنبال انتخاب مرورگر مناسب باشید می دانید که این مرورگر یکی از قوی ترین مرورگرهای اینترنت هم از نظر سرعت باز کردن طراحی وب سایت و هم از نظر ظاهر است، اما متاسفانه به تازگی با آپدیت های جدید این مرورگر بسیار سنگین شده است و بسیاری از کامپیوتر های معمولی قادر به Handel کردن آن نیستند. از جمله بزرگترین ویژگی های فایرفاکس متن باز بودن آن و قابلیت مسدود کردن pup-up ها یا همان صفحات تبلیغاتی است. سرعت و امنیت بالای فایر فاکس باعث شد این مرورگر در سال 2010 بعد از اینترنت اکسپلورر به دومین مرورگری تبدیل شود که کاربران اینترنتی از آن استفاده می کردند.

Microsoft Edge مرورگر ماکروسافت

Microsoft Edge جدید ترین مروگر شرکت ماکروسافت است و همچنین مرورگر پیش فرض ویندوز 10 ماکروسافت است. قبل از این، ماکروسافت از مرورگر Internet Explorer استفاده می کرد. Internet Explore تا مدت ها از پرکاربرترین ها در فضای وب به شمار می امد ولی به تدریج با ورود سایر مرورگرها جایشگاهش را از دست داد. Edge یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های موجود در ویندوز 10 محسوب می شود که به معنای پلی جهت حرکت از گذشته به سمت جلو است.

به عنوان کلام آخر برای انتخاب مرورگر مناسب اگر سرعت برایتان مهم است از Chrome استفاده کنید، اگر ظاهر برایتان مهم است از Opera و Edge استفاده کنید و اگر هم سرعت و هم ظاهر برایتان مهم است از مروگر فایر فاکس استفاده کنید اما به شرطی که از سخت افزار مناسبی استفاده کنید.

Post preview

انتخاب رنگ سایت به چه عواملی بستگی دارد؟

انتخاب رنگ سایت به همان میزانی اهمیت دارد که انتخاب گرافیک و مطالب برای سایت مهم می باشند. این مقاله…

تفاوت سایت داینامیک و استاتیک

امروزه با پیشرفت در زمینه اینترنت، انواع مختلفی از سایت ها به وجود آمده اند که هرکدام قابلیت های مختلف…